Innovátorok Napja 2024: fókuszban a Z-generáció

Szerző: | 2024. szeptember. 3. | Fősodor

Robert Bosch és Richter Gedeon neve elválaszthatatlanul fonódik össze az innovációval. A munkájuk nyomán létrejött két cég nem csak térben (Kőbányán, a Gyömrői útnál), hanem eszmeiségben is közel áll egymáshoz. Mindkét cégnél fontosnak tartják, hogy a különböző újításokat és annak jelentőségét megismertessék az emberekkel, az innovációs gondolkodást ösztönözzék, az Innovátorok Napja pedig ennek a missziónak a kiteljesedése.

Két vállalat – két zseni, a fejlesztés úttörői

Bosch csoport és a Richter Gedeon Nyrt. alapítói és névadói nem csupán egy korszakban éltek, de – tizenegy év különbséggel – ugyanazon a napon, szeptember 23-án születtek. Robert Bosch és Richter Gedeon életükkel és innovációikkal jobbá tették a világot. Ők ketten, mint kiemelkedő innovátorok, inspirációt jelentenek a ma és a jövő generációi számára egyaránt. A két neves újító előtt tisztelegve, örökségüket tovább építve a Bosch és a Richter hagyományteremtő módon egy olyan rendezvényt hozott létre 2023-ban, amely az innováció ünnepévé is kíván válni az elkövetkező évek során.

Ennek szellemiségében 2024. szeptember 25-én is izgalmas programokkal készülnek azok számára, akik lépést szeretnének tartani a ma és a holnap kihívásaival és megoldásaival. A meghívott előadók mellett a két cég képviselői beszámolnak közös kutatásaik eredményéről is.

Hatalmas bejelentés: idén először adják át a BoschxRichter Ipari Innovációs Díjat

A két vállalat idén, 2024-ben hívta életre az elismerést. A pályázat célja, hogy innovatív gondolkodásra ösztönözze a hazai felsőoktatásban tanuló fiatalokat, és ennek köszönhetően olyan ötletek, újítások megszületését támogassa az egészségügy és a mobilitás területén, amelyek javítják e szektorok további modernizációját, hatékonyságuk növelését. A díjat az Innovátorok Napján adják át először.

A zsűriben pedig olyan kiválóságokkal találkozhatunk, mint

  • Polgár Judit, nemzetközi sakknagymester
  • Lendvai Balázs, a Semmelweis Egyetem Richter Tanszékének vezetője, a Richter Gedeon Nyrt. Farmakológiai és gyógyszerbiztonsági kutatási főosztályának vezetője és a cég képviselői:
  • Bodó Teodóra, a Bosch csoport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok igazgatója Magyarországon és az Adria régióban
  • Pótsa Mátyás, a magyarországi Bosch csoport innovációs ökoszisztéma vezetője
  • Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kormányzati kapcsolatok és kommunikációs vezetője.

Az Innovátorok Napja 2024 programja

Idén a konferencia a Z-generációra fókuszál, inspiratív helyszínen, izgalmas kerekasztal-beszélgetésekkel, kettős műsorvezetéssel Krizsó Szilviával és Miller Dáviddal. Az eseményen bemutatják a Bosch és Richter közös közvélemény-kutatását is a témában, valamint a résztvevőknek lehetősége nyílik ellátogatni a Bosch Rexroth CU.BE és a Richter Látogatóközpontjába. Fontos megjegyezni, hogy minden beszélgetésnél elérhető az angol tolmácsolás, így is segítve a külföldi szakemberek, cserediákok integrációját.

A szakmai programok 9:30-kor kezdődnek, de érdemes már a kapunyitásra a helyszínre érkezni: 8:30-tól várják az érdeklődőket izgalmas, interaktív standokkal, valamint azzal az eTipo-val, amely a Bosch, a BME és a MouldTech Systems Kft. partnerségében valósult meg, a legkorszerűbb elektromos hajtásláncra épül, és egy oldtimer formavilágú valódi versenyautóban ölt testet.

A rendezvényt egy panelbeszélgetés nyitja meg Szászi Istvánnal (a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban) és Orbán Gáborral (a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója) a maguk idejében Z-generációsnak számító alapítóktól indulva egészen a napjainkban is újdonságnak számító fejlesztésekig.

Ezt követően a jövőbeli technológiai trendek kerülnek terítékre Szolyák Tamás (a Richter Gedeon Nyrt. törzskönyvezési és betegbiztonsági igazgatója), valamint Steffen Hoffmann (a Bosch ügyvezető igazgatója az Egyesült Királyságban, valamint a Bosch csoport észak- és kelet-európai regionális elnöke) segítségével.

A további beszélgetésekben maguk a Z-generációsok is elmondják véleményüket a témában, sőt egy friss kutatás alapján az innováció és a generációk témája is szóba kerül Steigervald Krisztián interpretációjában. (A kutatás eredményei ezen a rendezvényen lesznek először publikálva.)

Az esemény átadják a felsőoktatásban tanulók körében idén meghirdetett Ipari Innovációs Díjakat is.

Tavaly a mesterséges intelligencia, idén pedig a Z-generáció adja a szakmai előadások fő témáját. (Fotó:123RF)

Z-generációs innovátorok

A Bosch és a Richter nemcsak beszél az újítások jelentőségéről, hanem aktívan tesz is azért, hogy ezek az innovációk a megfelelő ökoszisztéma építéssel és gondolkodással megszülessenek. A Z-generációs fókusz ennek megfelelően nem csupán azt jelenti, hogy a jelenségről beszélnek, hanem azt is, hogy „köztünk járó” fiatal innovátorokat hívnak meg, akik saját tapasztalataikat osztják meg.

A 12:30-tól tervezett panel résztvevői:

  • Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója, aki a Forbes 30 Under 30 listáján is helyet kapott
  • Wettstein Albert, a Munch alapítója, aki a Google kaliforniai központjában intenzív képzési programon vett részt, szintén a Forbes 30 Under 30 listása,
  • Silur – Ábrahám Endre, etikus hacker, kriptográfus, blockchainfejlesztő és -tanácsadó, akadémiai kutató,
  • Dombi Zsófia Borbála (Senior Global Medical Advisor, Richter Gedeon Nyrt.), aki jelenleg az oxfordi egyetem pszichiátria szakán PhD hallgató. Kezdeményezésére indult el a Richter első well-being programja, mely már több HR díjat is nyert.
  • Horváth Ádám (okleveles villamosmérnök, JMP Technical Engineering), aki számos önvezető autózással kapcsolatos innovációs projekten dolgozik.

A részletes program mellett a résztvevőkről, előadókról is bővebben lehet tájékozódni az esemény honlapján.

Nem értek az innovációhoz – én is mehetek az Innovátorok Napjára?

Az üzleti és egyetemi partnerek, kormányzati meghívottak mellett a szervezők a szakma képviselőit, és a jövő innovátorait, azaz a diákokat is tárt karokkal várják.

A látogatás előzetes regisztrációhoz kötött, a létszám korlátozott.

Jelentkezni mindössze egy perc alatt lehet a fenti online felületen.

Időpont: 2024. szeptember 25. szerda

Helyszín: Bosch Budapest Innovációs Kampusz, 1103 Budapest, Robert Bosch utca 14.

Ahol tényleg megbecsülik a női dolgozókat: a Bosch Lányok napi programján jártunk

 

A szerzőről:

Szakmát Szerzek
A Szakmát Szerzek! szerkesztőségének célja a hazai szakképzés presztizsének valós erősítése, például sikertörténetekkel, tudományos elemzésekkel a témában. A weboldalon helyet kapnak a szakképzést érintő aktualitások, hírek, valamint a friss kutatási eredmények ismertetései, munkaerőpiaci adatok egyaránt.

Promó

Promó