A Databricks nevű, felhőalapú adatfeldolgozó platform kezelését tanító képzések iránt nőtt meg leginkább az érdeklődés világszerte az elmúlt egy évben – derül ki a cégek számára online képzési szolgáltatásokat nyújtó amerikai Udemy Business felméréséből.
Az Udemy Business friss elemzésében felmérte, hogy világszerte mely készségek, szaktudás iránt növekszik a kereslet a legnagyobb mértékben a cégek, munkavállalók körében.
Az Udemy a saját képzéseire vonatkozó kereslet alapján így felvázolta, hogy napjainkban milyen trendek érvényesülnek a képzések piacán. A cégnek több mint 13 400 vállalati ügyfele van szerte a világban, így elég alapos kitekintése van arra, hogy milyen trendek alakítják manapság a képzési szektort – számol be az Udemy felméréséről az UNIside.hu.
A digitalizációval kapcsolatos képzések dominálnak
Az Udemy Business a saját adatai alapján összeállította azon skillek top 100-as listáját, amelyek terén az elmúlt egy évben a legnagyobb mértékben növekedett a képzésen résztvevők száma. A listát a Databricks felhőalapú adatfeldolgozó platform kezelését tanító képzések vezetik.
A top10-ben szereplő legfelkapottabb készségek zöme a digitalizációval kapcsolatos szaktudás.
A legkeresettebb öt képzés közé azonban a mindfulness-t, vagyis a tudatos jelenlétet tanító kurzus is bekerült, amely a hatékonyabb koncentrálást segítheti elő a munkahelyen.
Az 5 legfelkapottabb készség, azaz skill az Udemy Business szerint:
- Databricks (felhőalapú adatfeldolgozó platform) kezelése
- Rendszertervezési interjú
- Mindfulness (tudatos jelenlét)
- Viselkedés-vezérelt fejlesztés (Behavior-Driven Development, BDD, egy szoftverfejlesztési folyamat)
- 5G mobilhálózatokkal kapcsolatos skillek
A skillek évévé tennék 2023-at
Pár hete írtunk arról, hogy az Európai Bizottság a skillek, vagyis a szaktudás évévé tenné 2023-at. A brüsszeli javaslat nemcsak egyfajta kommunikációs kampányról szól, hanem annak értelmében több uniós pénzügyi forrást kapna a szakképzés az EU-ban.
Arról is beszámoltunk, hogy idén már nyolcadik alkalommal rendezték meg a hazai iskolákban a digitális témahetet, amelynek fő célja a digitális kompetencia fejlesztése az oktatásban. A kezdeményezés két fő célja, hogy
- fejlessze a diákok digitális kompetenciáját,
- szakmai támogatást biztosítson az innovatív oktatási gyakorlat iránt érdeklődő pedagógusok számára.