Rekordrészvétel az Országos Tudományos és Innovációs Olimpián

Szerző: | 2024. december. 29. | Fősodor

A 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára (OTIO) idén rekordszámú, közel 300 pályázat érkezett a 14-18 éves középiskolás korosztályból, ami kétszerese a korábbi évek jelentkezéseinek.

A fiatalok körében a legnépszerűbb témák: a fenntarthatóság, az egészségmegőrzést célzó projektek és a városi közlekedés modernizálása. Az alkalmazott technológiák közül kiemelkedik a mesterséges intelligencia és a 3D nyomtatás használata.

100 projekt került be a verseny második fordulójába

A verseny első fordulójából közel 100 pályázat jutott tovább. A kiválasztott fiatalok mentorok segítségével 2025. április 7-ig dolgozzák ki részletesen projektjeiket. A legjobb pályázók pénzjutalomban részesülnek, és többen közülük plusz pontokat kapnak a felsőoktatási felvételi során. A három első helyezett részt vehet az EU Fiatal Tudósok Versenyén, és további rangos nemzetközi megmérettetésekre is eljuthatnak.

A versenyt a Magyar Innovációs Szövetség a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkársága, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a Nemzeti Innovációs Ügynökség támogatásával hirdette meg.

A pályázó diákok összesen több, mint ötmillió forint ösztöndíjat és költségtérítést kaphatnak, valamint a legeredményesebb felkészítő tanárok és középiskolák szintén kiemelt támogatásban részesülnek, több 10 millió forint értékben.

Korábbi innovációs projektek – Inspirálódj te is!

Az előző éven is nagy érdeklődés övezte a versenyt. A 33. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára több mint 193 diák, 138 projekttel nevezett. Ha kíváncsi vagy a tavalyi innovációs projektekre látogass el a verseny hivatalos honlapjára, ahol többek között megtalálható az önvezető kerekesszék, a termoakusztikus motor, a magaslégköri ballon vagy napelemes hibrid okosroller is.

Kép forrása: Országos Tudományos és Innovációs Olimpia közösségi oldala

A szerzőről:

Szakmát Szerzek
A Szakmát Szerzek! szerkesztőségének célja a hazai szakképzés presztizsének valós erősítése, például sikertörténetekkel, tudományos elemzésekkel a témában. A weboldalon helyet kapnak a szakképzést érintő aktualitások, hírek, valamint a friss kutatási eredmények ismertetései, munkaerőpiaci adatok egyaránt.

Promó

Promó