Immáron tizedik alkalommal talált gazdára a Szakképzési Díj

Szerző: | 2023. március. 29. | Fősodor

A képen három trófea látható. Egy élesen, a másik kettő csak részlegesen, elmosódottan

A Szakképzési Díj

A pályázatot 2013-ban indította a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK). A Szakképzési Díj célja, hogy népszerűsítse azokat a pályázatokat, amelyek a gyakorlatorientált, korszerű ismereteket nyújtó szakképzés társadalmi megbecsülését és szakmai színvonalát emelik. A pályázaton bárki részt vehet, aki aktívan tevékenykedik a hazai szakképzésben, legyen az vállalat, iskola, kamara vagy akár egyéni vállalkozó. A díjazottakat hét független, a szakképzés területén tevékenykedő szakemberekből álló szakmai zsűri választja ki.

Pályázatok és kategóriák a Szakképzési Díj elnyerésére

A 2023. évi Szakképzési Díjra 2023. január 31-ig lehetett jelentkezni. Összesen  51 pályázat került a zsűri elé. A pályázatra 18 vállalat vagy vállalkozó, 23 szakképző intézmény, valamint 9 kereskedelmi és iparkamara, illetve más szervezet pályázott. 

A díjra három kategóriában lehetett pályázni.

A Motiváció kategóriában azok a kezdeményezések kaphattak díjat, amelyek a szakképzés társadalmi elismerésének növelését mozdítják elő. Kiemelten fontos a képzési forma hosszútávú előnyeit népszerűsíteni mind a tanulók, mind a vállalatok, illetve a társadalom szempontjából. 

A Kooperáció kategóriában azok a projektek kerültek megmérettetésre, amelyek keretében a szakképzés különböző szereplői példaértékű együttműködést alakítottak ki.

Az Innováció kategóriában azok kezdeményezések és megoldások versenyezhettek, amelyek új módszerekkel, eljárásokkal és eszközökkel gazdagították a szakképzést.

A képen egy kézfogás látható vízfestékkel festett stílusban
Idén is átadásra kerültek a Szakképzési Díjak (Fotó: 123rf.com)

A győztesek

A héttagú szakértői zsűri döntése alapján ebben az évben a három díj-kategóriában a következő szervezetek vehették át a Díjakat:

Motiváció kategóriában a Miskolci Szakképzési Centrum nyerte el a Szakképzési Díjat. A centrum a „Szakképzési INFORMÁCIÓS PONT indítása – A hely, ahol segítünk a karriertervezésben” című projektjével pályázott.

Kooperáció kategóriában a MOL Petrolkémia Zrt. tiszaújvárosi részlege nyerte el a díjat „A fejlődéshez a tudást helyezzük a jövőbe!“ elnevezésű projektjével.

Innováció kategóriában a Festo-AM Kft. győzött a „Duális tanulók tudás- és szemléletformálása az ipari termelés fenntarthatóságáért” elnevezésű programjával.

A szakmai zsűri döntése alapján különdíjban részesült a Praktiker Kft. a „Who am I? – The office pályaorientációs tanácsadás társasjátékkal” című kezdeményezésével.

Gratulálunk a résztvevőknek és a győzteseknek!

További információt a díjról és a díjazottakról itt olvashatsz.

A szerzőről:

Kisanyik Tímea
Újságíró-szerkesztő. Sokéves szakképzési területen szerzett munkatapasztalattal rendelkezik, korábban a feladatai közé tartozott a szakmák népszerűsítése. Újságíróként elhivatottan támogatja azt a célt, hogy a szakképzéshez és a felnőttképzéshez kapcsolódó információk minél több emberhez jussanak el. Szereti a sikertörténeteket, amelyek inspirálóak mások számára, a jövő oktatásához tartozó – akár digitális – fejlesztéseket, amelyek könnyebbé tehetik a munkavégzést. Figyelemmel kíséri a magyar és nemzetközi trendeket, valamint a szakmai versenyeket, rendezvényeket.