Mit mesél a vadon? – Összművészeti pályázat 2023

Szerző: | 2023. április. 30. | Iskolák

A képen a természet látható.

A Fenntarthatósági Témahétre regisztrált iskoláknak „Mit mesél a vadon?” címmel összművészeti pályázatot hirdetett a PontVelem Kft. A pályázat keretében a rajz, festmény, irodalmi alkotás vagy kisfilm kategóriában készült alkotásokkal lehet nevezni, 2023. május 21-ig.  

A pályázat célja, hogy tudatosítsa a diákokban a biológiai sokféleség fenntartásának életünkben betöltött szerepét. A pályázó tanulók a témához fűződő kapcsolatukat művészeti alkotásokon keresztül mutathatják be.  A diákoknak a lakóhelyükön vagy annak természeti környezetében található biodiverzitási formákat kell megtalálni majd ezekről egy művészeti alkotást kell készíteni. A pályázaton bármely, a 2023. évi Fenntarthatósági Témahétre regisztrált, magyarországi és határon túli általános és középfokú iskola diákja indulhat.

Mik a pályázat legfontosabb részletei?

A pályaműveket 3 korosztályi kategóriában lehet benyújtani.

  • 1-4. évfolyam
  • 5-8. évfolyam
  • 9-12. évfolyam

Egy diák csak egy pályaművet küldhet be. A beküldött pályaműveket meg kell őrizni, hogy később igazolható legyen az eredetisége.

A pályázat műfaji kategóriái és a pályaművekkel kapcsolatos elvárások

  • rajz, festmény
  • fotó, fotósorozat, kisfilm
  • irodalmi alkotások (versek, novellák, írások)

Rajzot, festményt vagy fotót/fotósorozatot jpg formátumban kell beküldeni. A jpg formátumú képekhez egymondatos képaláírást vagy egy A/4-es méretű, pdf dokumentumban rögzített, maximum 5 mondatos leírást kell mellékelni, amely a bemutatott helyi érték legfontosabb jellemzőinek leírásával.

A maximum 3 perces kisfilm linkjét az adatlapon kell megadni továbbá az irodalmi alkotásokat (versek, novellák, írások) pdf formátumban kell beküldeni. A feltöltött dokumentum maximális mérete 5 MB lehet.

A képen egy kislány látható aki az erdőben térdel a földön.
A természetben található biodiverzitási formákról készült művészeti alkotásokkal lehet pályázni (Fotó: 123rf)

A benyújtott pályázat értékelésére a felsorolt szempontok kerül sor

  • a pályamű megfelelősége a pályázati kiírásban foglaltaknak,
  • a pályamunka által képviselt értékek, tartalom,
  • a pályamunka kivitelezése, igényessége.

Díjazás

A benyújtott pályamunkák díjazása korosztályonként történik. A szakmai zsűri által kiválasztott legjobb pályaműveket benyújtó diákok között összesen 600 ezer forint értékű tárgyi nyeremény kerül kiosztásra. A nyertes pályaművek felkerülnek a Fenntarthatósági Témahét honlapjára. A nyertes diákok nyereményeiket a Fenntarthatósági Témahét zárórendezvényén, az AlmaZöld konferencia és díjátadó gálán vehetik át.

  • 1. helyezettek díja: 30.000 Ft értékű ajándékcsomag
  • 2. helyezettek díja: 20.000 Ft értékű ajándékcsomag
  • 3. helyezettek díja: 15.000 Ft értékű ajándékcsomag

Mikor és hogyan lehet a pályázatot benyújtani?

Online jelentkezéssel a Kiíró felületén. Határidő: 2023. május 21.  A pályázattal kapcsolatban a fenntarthatosagi@temahet.hu e-mail címen kérhető felvilágosítás. Az eredeti pályázati felhívás elérhetősége: Mit mesél a vadon? – Összművészeti pályázat

A Témahét keretében több verseny is indult. A  A ZöldOkos Kupa a Kárpát-medence legrangosabb csapatversenye, amely során a diákok értékes jutalmakért mérhetik össze tudásukat a fenntarthatóság különböző témáiban. A Zöldülő Szülőföld versenybe a középiskolások csapatok feladata, hogy lakóhelyük épített, a természeti és a társadalmi környezet értékeit veszélyeztető problémákra megoldást találjanak. A GyűjtsVelem időszaki használt elem-, mobiltelefon gyűjtő öt hetes bajnokság célja a háztartásokban keletkező használt elemek és mobiltelefonok iskolai begyűjtése és újrahasznosítása. A verseny részleteiről korábban mi is írtunk, amelyet itt olvashatsz el.

A szerzőről:

Oláh Erika
Széleskörű tapasztalatot szerzett a hazai oktatási rendszer működéséről. Részt vett az oktatás, a szakképzés területeinek fejlesztésében. Kiemelten fontosnak tartja a továbbképzéseket, a gyermekkori fejlesztéseket, a készségek fejlesztését. Elhivatott abban, hogy az oktatásban résztvevők olyan gyakorlati tudást szerezzenek, amelyet a mindennapi tevékenységeik során alkalmazni tudnak. Mottója: Közös jövőnk alapja a ma gyermekeinek fejlesztése.