Amióta csak feltalálták a drónokat, azóta foglalkoztatja a tudósokat, hogyan is lehetne ezt a technikát a növényvédelem érdekében is alkalmazni.
A növényvédelem volt az elsődleges oka, amiért feltalálták a drónokat?
Nem, elsősorban pilóta nélküli harci robotnak szánták őket, amelyeket már az 1960-as évektől be lehet vetni ellenséges területen. Később jöttek csak rá, hogy olyan ökológiai hasznai is vannak, mint az állat– vagy a növényvédelem.
Évek óta kutatnak
Az ISM Technology nagyon hosszú ideje kutatja, mi a legjobb módja a drónos növényvédelemnek. Ez azt jelenti, hogy a növényeket érő élő és élettelen károsító tényezők, valamint az azok ellen történő védekezés hasznos legyen.
A permetező drónok olyan nagy emelőkapacitással rendelkeznek, hogy minimum 5 liter, de a hatékony munkateljesítmény érdekében akár legtöbb esetben 10-15 liter permetlevet is tudnak szállítani. Az ilyen eszközök rotor fesztávolsága több méter is lehet. Kezelési magasságuk szabályozható, javasolt tartomány a növénykultúra felett fél-másfél méteres magasság.
Versenyt is létrehoztak a drónos növényvédelemnek
A termékverseny szakmai zsűrije kétkörös bírálat után Gépesítés kategóriában Nagydíjal ismerte el a az ISM Drone Field Base-t. Ez egy multifunkcionális eszköz: keverőgép, irányítóközpont, digitális adatgyűjtő és meteorológiai állomás is egyben. 2017 óta kutatja a drónos permetezés hatékonyságát, több mint 15 ezer tesztrepülés és 10 ezer hektárnyi terület bevonásával.