A vendégtéri szaktechnikus a vendéglátóipari egység vezetését végzi. Tevékenysége részeként beszerzi és raktározza az alapanyagokat, szorosan együttműködik a beszállítókkal, figyelemmel kíséri az árakat és a minőséget. Az optimális készletmennyiségek fenntartása érdekében precízen tervezi és irányítja a raktározási folyamatokat.
A vendégtéri szaktechnikus részt vesz az üzletpolitika és a marketingstratégia kialakításában is. Ez magában foglalja a vendéglátóegység kínálatának összeállítását, az üzleti arculat és céges imázs kialakítását, valamint a hatékony reklámkampányok tervezését és végrehajtását.
Munkája során vezetői szerepet tölt be: szervezi a személyzet munkáját, és koordinálja a mindennapi működést. Kommunikál az üzleti partnerekkel, hatóságokkal, és kezeli a vendégekkel kapcsolatos ügyeket. Aktívan követi a piaci trendeket és újdonságokat.
Az ideális vendégtéri szaktechnikus:
- Kiváló a problémamegoldó képessége
- Jó a kommunikációs készsége
- Terhelhető
- Jól tud szervezni
- Magas a stressztűrő képessége
- Vendégcentrikus
- Kreatív
- Képes csapatban dolgozni, együttműködni másokkal
- Kiváló koordináló
Speciális rokonszakmák:
- Panziós-fogadós
- Pincér – vendégtéri szakember
- Turisztikai technikus
Kiknek ajánlott a vendégtéri technikus szakma?
A vendégtéri szaktechnikus szakma ideális választás azoknak a fiataloknak, akik szeretnének hatékonyan irányítani egy vendéglátó egységet, érdeklődnek a vendéglátás iránt, élvezik az ételekkel és italokkal való foglalkozást, valamint szeretnek eseményeket szervezni és embereket irányítani.
A szakember szervezői és logisztikai képességei mellett rendkívül fontos a jó kommunikáció, együttműködés és problémamegoldó készség. A sikeres vendégtéri szaktechnikus kreatív, sokoldalú és képes hatékonyan kezelni a kihívásokat és a konfliktushelyzeteket is, így biztosítva a vendéglátóegység eredményes működését és fejlődését.
Aki szeretne a felsőoktatásban továbbtanulni, az például turizmus-vendéglátás alapszakon teheti ezt meg.
Mennyi időbe telik a képzés?
A képzés ideje 5 év (felnőtteknek rövidebb). A turizmus-vendéglátás ágazat képzése érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük, keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát!