A szoftverfejlesztő és -tesztelő technikus feladata a webes és asztali alkalmazások tervezése, fejlesztése, tesztelése, és az eredmények dokumentálása. A szoftverfejlesztő és -tesztelő technikus feladata a számítógép „szellemi” részének kialakítása. Munkája eredményeként kifejlesztett programokat és alkalmazásokat használjunk a munkában és az egyéb számítógépes tevékenységeink során.
A szoftverfejlesztő és -tesztelő technikus a programozás mellett adatbázisok tervezésével és kezelésével foglalkozik, weboldalakat kódol, webes kliens és szerveroldali alkalmazásokat tervez és fejleszt. Munkáját képes önállóan és csapatban is végezni, a munkafolyamatokhoz erőforrás- és időszükségletet határoz meg.
Milyen az ideális szakember?
- Elemző és logikus gondolkodású
- Fejlesztői hozzáállással rendelkezik
- Ügyfélközpontú magatartás
- Érdeklik a technológiai fejlesztések
- Kiválóak az informatikai ismeretei
- Jó a problémamegoldó és a rendszerezési készsége
- Képes önállóan és csapatban is dolgozni
- Belső igénye van a folyamatos tanulásra
Speciális rokonszakmák:
- Infokommunikációs hálózatépítő és -üzemeltető technikus
- Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus
- Távközlési technikus
Kiknek ajánlott?
A szoftverfejlesztő és -tesztelő technikus szakma ajánlott minden fiatal számára, akiket érdekel az informatikai szoftverek fejlesztése és tökéletesítése.
Mennyi időbe telik a képzés?
5 év (felnőtteknek rövidebb). A szoftverfejlesztő és -tesztelő szakma az informatika és távközlés ágazaton öt év alatt sajátítható el technikumban, érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Az érettségivel rendelkezők kétéves képzésben szerezhetik meg a szakképzettséget. Aki szeretne továbbtanulni, az felsőoktatásban például programtervező informatikus alapképzésben teheti ezt meg.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát.