A fluidumkitermelő technikus olyan szakember, aki az ásványi nyersanyagok kutatásáért, kitermeléséért, tárolásáért és elszállításáért felel. Munkavégzése során műszaki ellenőrzést végez a berendezések és üzemek létesítése, telepítése, működtetése és karbantartása során. A munkájába tartozik mélyfúró berendezések működtetése, a fúrási tényezők meghatározása, a kitermelés figyelemmel kísérése, valamint a fluidumkitermelő munkatársak irányítása.
Feladata még a termelő berendezéseket üzemeltetni és karbantartani, valamint részt venni a kőolaj- és földgázmezők gyűjtő- és kezelő rendszereknek kezelésében és karbantartásában.
Milyen az ideális szakember?
- Komplex, rendszerszemléletű látásmóddal rendelkezik
- Érdeklődik a műszaki, informatikai és természettudományos témák iránt
- Alkalmas a csapatmunkára
- Jó fizikai állóképességgel rendelkezik
- Felelősségteljesen végzi a munkáját
Speciális rokonszakmák és szakképesítések:
- Kohász és öntész technikus
- Bányaipari technikus
Kiknek ajánlott?
A fluidumkitermelő technikus szakma kiváló választás minden olyan fiatal számára, akit érdekel a természeti kincsek és az ásványi nyersanyagok kitermelése és az ezzel járó műszaki folyamatok. Azoknak ajánlott, akik szeretnének részt venni a felszín alatti folyadékok kitermelésében, és érdeklődnek a speciális berendezések és gépek működése iránt. Emellett ideális választás azoknak, akik szeretik a természetközeli munkahelyet, és széles körű műszaki ismeretekre vágynak több tudományterületen.
Mennyi időbe telik a képzés?
5 év (felnőtteknek rövidebb). A fluidumkitermelő technikus szakma a bányászat és kohászat ágazat képzése.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát.