A légijármű-szerelő technikus szakember feladata a légijárművek, azaz repülőgépek, helikopterek stb. hajtóművének és sárkányszerkezetének javítása, karbantartása, cseréje. Munkáját mindig a legaktuálisabb karbantartási dokumentáció alapján végzi, legyen szó forgalmi vagy hangár környezetről.
A feladatkörébe tartozik a gépészeti rendszerek ismerete, ütemtervek készítése a munkafolyamatokhoz, beszerzési források és alvállalkozói szolgáltatások javaslatával. Emellett vezeti a dokumentációt, tervezi és irányítja az üzemeltetési és karbantartási tevékenységeket.
A légijármű-szerelő technikus a légijármű fedélzetén végzi a sárkányszerkezet és hajtómű karbantartási feladatait, beleértve az ellenőrzést, hibafelvételezést, hibajavítást, cserét és működéspróbát. A szakember szaktudása révén biztosítja, hogy a légijármű mindig megfeleljen az előírt biztonsági és karbantartási szabványoknak. A munkájához szükséges szervezési feladatokat hatékonyan kezeli, és részt vesz az építési dokumentáció kezelésében és hatósági együttműködésekben.
Milyen az ideális szakember?
- Analitikus gondolkodású
- Kreatív
- Precíz és pontos
- Jó a szervezőképessége
- Kiváló kommunikációs készséggel rendelkezik
- Jó koordinációs képességű, képes irányítani a kollégáit
- Tud csapatban dolgozni
Speciális rokonszakmák és szakképesítések:
- Gépész technikus
- Gépgyártás-technológiai technikus
- Légijármű-műszerész technikus
- Vasútijármű-szerelő technikus
Kiknek ajánlott?
A légijármű-szerelő technikus szakma ideális választás minden olyan fiatal számára, aki érdeklődik a légijárművek iránt, örömét leli a szerelésben és szeretne gépek karbantartásával, javításával foglalkozni. Ajánlott azoknak, akik szeretik a repülés világát, és szívesen vállalnák a felelősséget a légijárművek biztonságos működéséért. A szakma iránti lelkesedés és a gépészeti terület iránti érdeklődés olyan fiataloknak kiváló lehetőséget kínál, akik szeretnének részt venni a légi járművek fenntartásában.
Mennyi időbe telik a képzés?
5 év (felnőtteknek rövidebb). Az légijármű-szerelő technikus szakma a gépészet ágazat képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát.