Az ortopédiai műszerész olyan szakember, aki gyógyászati segédeszközök gyártásával foglalkozik, beleértve az alsó- és felső végtag ortéziseket, protéziseket, törzsfűzőket, koponyavédőket és epitéziseket.
Megszervezi a munkájához szükséges méretvételt, önállóan intézi a modellek elkészítését, tervezését, az előgyártmányt, valamint segít a betegnek az eszköz használatának betanításában. Amennyiben szakmai véleménye van, konzultál a terméket előíró orvossal, és módosítási javaslattal él.
Az ortopédiai műszerész tevékenységét adaptív és méretsorozatos termékek gyártása is kiegészíti, és szorosan együttműködik más szakmákkal, például ortopédiai kötszerész és fűzőkészítővel. Az ortopédiai műszerész tehát fontos szerepet játszik a betegek személyre szabott és hatékony ellátásában.
Milyen az ideális szakember?
- Kreatív
- Szabálykövető
- Megbízható
- Jó problémamegoldó
- Képes jól kezelni az embereket
- Felelősségteljes, felelősséget érez mások iránt
- Önálló munkavégzésre és önálló döntéshozatalra képes
Speciális rokonszakmák és szakképesítések:
- Rehabilitációs terapeuta
- Fogtechnikus
- Optikaitermék-készítő
- Ortopédiai cipész
Kiknek ajánlott?
Az ortopédiai műszerész szakma ideális választás azok számára, akik rendelkeznek jó műszaki érzékkel és érdeklődnek az egészségügyi területek iránt. Azok számára, akik életcéljuknak érzik a másoknak való segítségnyújtást, örömet és sikerélményt nyújthat az embertársak életminőségének megőrzése és javítása az ortopédiai műszerész szakmában.
Mennyi időbe telik a képzés?
2 év (felnőtteknek rövidebb). Az ortopédiai műszerész szakma az egészségügy ágazat képzése. Az ortopédia területén még ortopédiai cipésznek lehet tanulni, amely a bőrtermékkészítő szakképzés egyik szakmairánya, és három év alatt végezhető el szakképző iskolában.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát.