A Tej Terméktanács olyan programokat tart iskolákban, amelyeken a gyerekek megismerhetik honnan jön a tej, és milyen élettani hatásai vannak.
Élet, erő, egészség
Nagy István agrárminiszter a Tej Terméktanács tejtermékeket népszerűsítő iskolai edukációs programjának részeként kiemelte a Győri Szakképzési Centrum Bolyai János Általános Iskolában, Mosonmagyaróváron tartott eseményen, hogy a felnövekvő generáció számára a tej élettani hatásait fontos felsorakoztatni.
Hangsúlyozta, hogy fontos, hogy a gyerekek megismerjék a tej keletkezésének körülményeit, mivel sok téves információ kering például a növényi alapú tejekről is. Nagy István kiemelte, hogy „a tej az élet, erő és egészség” szimbóluma, valamint az egyik táplálóbb és teljesebb élelmiszer.
A miniszter beszélt arról is, hogy a gyermekek érzékenyek a világra, és azokat az ismereteket, amilyen élményeket és információkat gyermekkorukban megszerznek, azokat később természetesnek fogadják el.
A tej megismerése virtuális eszközök segítségével
A Tej Terméktanács iskolai ismeretterjesztő programjáról szólva elmondta, hogy a mai gyermekek már nem tapasztalhatják meg a vidéki életmódot, ahol láthatnák, hogyan fejik a tehenet és nem kóstolhatják meg a friss, meleg tejet. Ezért a program virtuális eszközökkel és játékosan mutatja be nekik ezt az élményt.
Az eseményeken egyébként nem csak a tejjel ismerkedhetnek meg a gyerekek, hanem egyéb tejtermékekkel is. Ilyen például a rögös túró is, amelyet a világon csak Magyarországon ismerünk és fogyasztunk.
Nagy István rámutatott arra is, hogy míg világszerte csökken a tejtermékek fogyasztása, Magyarországon lassú növekedés tapasztalható ezen a területen.
Az eseményről Nagy István agrárminiszter facebook oldalára videó is felkerült, amit az alábbi linken lehet megtekinteni.
A Tej Terméktanács programja
Harcz Zoltán, a Tej Terméktanács ügyvezető igazgatója hozzátette, hogy mintegy két évtizede fut a tejtermékeket népszerűsítő iskolai program, amelynek keretében dietetikusok beszélgetnek az osztályokkal, akik ezután különböző játékokon vehetnek részt.
A cél, hogy már a legkisebbek is megismerjék a tej útját az asztalukig. A programot a terméktanács közösségi marketing alapból finanszírozzák, és idén 60 tanítási napon járják az országot, naponta 6-8 órát tartva a karácsonyi szünetig.
Ha kíváncsi vagy a tejtermék készítő szakmára, illetve arra, hogy hogyan készül a Túró Rudi, akkor olvasd el az alábbi cikket:
Nyitókép: Nagy István facebook oldala, Pelsőczy Csaba