A Miskolci Egyetemen ad otthont a Miskolci Nemzetközi Ásványfesztivál eseményének, amit a koronavírus-járvány miatti kétéves kényszerszünet után idén újra megrendeznek március 11-én és 12-én.
Száznál is több kiállító az Ásványfesztiválon
A rendezvény, amelyen több mint száz kiállító mutatja be kollekcióját, immár 39. alkalommal nyitja meg kapuit. Mindazok előtt, akik érdeklődnek a Föld rejtett kincsei, a szemkápráztató ásványok, ékkövek, díszítőkövek, kőzetek és ősmaradványok iránt.
A Miskolci Egyetem ásványgyűjteménye
A látogatók megtekinthetik a Miskolci Egyetem ásványgyűjteményét is. Ez az egyik legkorábbi oktatási célú földtudományi kollekció. Eredete az 1735-ben Selmecbányán alapított bányászati-kohászati tanintézetig, majd az abból kialakult Bányász Akadémiáig vezethető vissza, és jelenleg mintegy 7400 tételből áll.
Mucsi Gábor, a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Karának dékánja a rendezvény kapcsán kiemelte: az ásványok szépségük mellett rendkívül hasznosak a mindennapjainkban. Meghatározó szerepet játszottak ugyanis a modernkori civilizáció fejlődésében.
Nem csak ásványfesztivál
Az ásványbörzéhez ismeretterjesztő előadások és kiállítások is kapcsolódnak. Ezek az Év ásványának választott antimonitot és az Év ősmaradványát, a borostyánt reprezentatív tárlatokon mutatják be. A legkisebbek pedig egy földtudományi játszóházban ismerhetik meg közelebbről az ásványok világát.
A 39. Miskolci Nemzetközi Ásványfesztiválon több szolgáltatást is díjmentesen vehetnek igénybe a látogatók. Kérhetnek például ásvány- vagy drágakőhatározást. A rendezvény idején tartja soros ülését a Magyar Minerofil Társaság, amely újonnan alapított szakmai díjait előszőr a miskolci ásványfesztiválon adja át, és ekkor mutatja be megújult honlapját is.A fesztivál honlapja szerint a felnőttek ezer, a diákok ötszáz forint ellenében, míg 6 éves korig a gyermekek ingyen látogathatják meg az eseményt. Nyitva tartás szombaton délelőtt kilenctől délután hatig. Vasárnap kilenctől ötig.