Az erdőművelő-fakitermelő szakember az erdők létrehozásában, ápolásában és gondozásában vesz részt. Munkája során fakitermelési munkákat végez, figyelemmel kíséri az erdők faállományát és növényvilágát. Feladatai közé tartozik a motorfűrészek, erőgépek és rakodógépek kezelése, valamint az erdészeti felkészítő gépek használata. Emellett részt vesz az erdőgazdálkodási tevékenységekben, mint például a fák telepítése, vágása, gondozása és feldolgozás-előkészítése.
Az erdőművelő-fakitermelő aktívan részt vesz a vadgazdálkodásban, az erdők élővilágát természetvédelmi és gazdasági szempontok alapján kezeli.
Az ideális erdőművelő-fakitermelő:
- Jó állóképességgel és megfelelő fizikummal rendelkezik
- Képen az önálló munkavégzésre, de csapatban is együttműködik
- Megbízható, pontos
- Kitartó és céltudatos
- Szereti és tiszteli a természetet
Speciális rokonszakmák:
- erdész technikus
- földmérő, földügyi, térinformatikai technikus
- kertésztechnikus
- szőlész-borász
- mezőgazdasági technikus
Kiknek ajánlott az erdőművelő-fakitermelő szakma?
Az erdőművelő-fakitermelő szakma ajánlott minden olyan fiatal számára, aki szeret a természetben lenni, érdekli a növények és az állatok világa, és szívesen dolgozik gépekkel. Azoknak, akik szeretik az erdőt, valamint örömmel tartózkodnak és sétálnak a szabadban, ez a pálya kiváló választás lehet.
A szakmához kitartás, céltudatosság és műszaki érzék szükséges. Előnyt jelent, ha szívesen vállalsz fizikai teherbírást igénylő feladatokat. A jó térbeli tájékozódási képesség és a kézügyesség is kiemelkedő fontosságú a szakma gyakorlásához.
Mennyi időbe telik a képzés?
A képzés ideje 3 év (felnőtteknek rövidebb). A mezőgazdaság és erdészet és a vadgazdálkodás területének képzése szakképzettség megszerzésével zárul. Aki szeretne továbbtanulni, érettségi birtokában két év alatt például erdésztechnikus végzettséget szerezhet.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük, keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát!