A kereskedő és webáruházi technikus kereskedelmi egységet és webáruházat működtet, lebonyolítja az áruk vagy szolgáltatások eladását, és képviseli a céget az eladó és a vevő közötti kapcsolatban.
Munkája során az általános kereskedelmi folyamatokat menedzseli a vállalat életében, de részt vesz a cég külső és belső megjelenésének kialakításában, valamint a vállalkozás termék-, ár-, értékesítési- és kommunikációs stratégiáinak fejlesztésében is.
Feladatai közé tartozik a megrendelések és a törzsvásárlói rendszerek kezelése, az árkatalógusok összeállítása, az online tartalmak aktualizálása.
Ezen a területen a mindennapi munkavégzéshez kiemelten fontos legalább egy idegen nyelv kiváló ismerete, valamint a naprakész – és az átlagosnál magasabb – informatikai ismeret.
Az ideális kereskedő és webáruházi technikus:
- Kiemelkedő logisztikai és szervezőképességgel rendelkezik
- Jó a számolási készsége
- Jó a tervezési és elemzési képessége
- Csapatban és önállóan is képes munkát végezni
- Megbízható, felelősségteljes
- Átlagon felüli informatikai tudással rendelkezik, nyitott a fejlesztések iránt
Speciális rokonszakmák:
- Idegen nyelvű ipari és kereskedelmi technikus
- Kereskedelmi értékesítő
Kiknek ajánlott a kereskedő és webáruházi technikus szakma?
A kereskedő és webáruházi technikus szakma olyan fiatalok számára ajánlott, akik érdeklődnek a kereskedelem világa, valamint az online fejlesztések iránt. A szakmához elengedhetetlen a jó kommunikációs képesség és szervezőkészség, valamint az átlagon felüli informatikai tudás.
Mennyi időbe telik a képzés?
A képzés ideje 5 év (felnőtteknek rövidebb). A kereskedelem ágazat képzése érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A szakma a továbbtanulást fontolgatók számára is jó választást, ők a felsőoktatásban például kereskedelem és marketing alapszakon teheti ezt meg.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük, keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát!