Történelmet írt az első női burkoló versenyző „Az Év Szakembere” díjátadón

Szerző: | 2025. február. 24. | Munka

Idén harmadik alkalommal rendezték meg „Az Év Szakembere” referencia-verseny díjátadóját, amely idén minden eddiginél nagyobb jelentőséget kapott. A verseny történetében első alkalommal nyert női szakember, Lukács Emese, aki a pályakezdő burkoló kategóriában bizonyult a legjobbnak.

A Mapei Kft. idei megmérettetése rekordszámú nevezéssel zajlott: összesen 208 szakember 256 pályaművel indult, ami jelentős növekedés a tavalyi 156 pályázathoz képest. A versenyre aktív kőművesek és burkolók nevezhettek, akik referenciafotókkal bizonyították szakmai tudásukat.

Lukács Emese győzelme nemcsak azért kiemelkedő, mert ő az első nő, aki elnyerte ezt az elismerést, hanem azért is, mert karrierváltóként lépett be a burkoló szakmába.

Korábban alkalmazott grafikusként dolgozott, de 2020-ban úgy érezte, hogy több gyakorlati kihívásra vágyik. Ezért jelentkezett egy hidegburkolói tanfolyamra, majd teljesen átállt az építőipari szakmára. Kreativitása és precizitása azóta is meghatározó jegyei munkáinak, amelyekkel elnyerte a zsűri és a szakmai közösség elismerését.

„Bár sokan még mindig meglepődnek, ha egy nő burkolóként dolgozik, a női szakemberek precizitása gyakran túl is szárnyalja férfi kollégáikét. Egyre több nő választja az építőipart, és ez a trend a jövőben tovább fog erősödni” – mondta Markovich Béla, a Mapei Kft. ügyvezetője.

A verseny során több kategóriában is díjazták a kiemelkedő szakembereket. A lakossági projekt kategóriában Antal Tibor nyert, a nem lakáscélú projektek legjobbja a Dream Team lett, míg Varga Gábor a nagylapos vagy óriás méretű lapokkal való burkolás kategóriában diadalmaskodott. Gyenes János a medence és wellness helyiségek projekt kategóriában bizonyult a legjobbnak.

A Mapei Kft. által szervezett verseny célja a szakma presztízsének növelése, valamint a kiemelkedő szakemberek elismerése. Lukács Emese sikere pedig azt üzeni a fiataloknak és karrierváltóknak, hogy bátorkodjanak új utakra lépni, hiszen a tehetség és kitartás mindig meghozza gyümölcsét.

 

Borítókép: Lukács Emese, forrás: greenstyle-burkolas.hu

A burkoló szakma leírása

A szerzőről:

Oláh Erika
Széleskörű tapasztalatot szerzett a hazai oktatási rendszer működéséről. Részt vett az oktatás, a szakképzés területeinek fejlesztésében. Kiemelten fontosnak tartja a továbbképzéseket, a gyermekkori fejlesztéseket, a készségek fejlesztését. Elhivatott abban, hogy az oktatásban résztvevők olyan gyakorlati tudást szerezzenek, amelyet a mindennapi tevékenységeik során alkalmazni tudnak. Mottója: Közös jövőnk alapja a ma gyermekeinek fejlesztése.

Promó

Promó

Kövess minket