Az optikus szemüvegeket, kontaktlencséket és egyéb, látásjavító eszközöket készít. Munkája során a szakorvos által előírt diagnózist értelmezi, és önállóan készíti el az előírt terméket.
Az optikusképzés érettségit követően, az egészségügyi technika ágazaton technikumban tanulható.
A szakma folyamatosan megújuló terület, ahol a magasfokú digitális technika és a modern eszközpark használata jellemző. Az optikusok széleskörű tudással rendelkeznek, és a szemüvegkészítés mellett kiválóan kommunikálnak a kliensekkel, segítve őket a megfelelő termékek kiválasztásában.
A duális képzés és a gyakorlati tapasztalat lehetőséget biztosít a szakmai tudás bővítésére, és az optikai szaküzletekben való munkavégzés egy izgalmas és változatos karrierutat nyit a számukra. Az optikus szakma tehát nemcsak technikai, hanem kommunikációs és ügyfélorientált készségeket is igényel.
Milyen az ideális szakember?
- Kiváló kommunikációs képességekkel rendelkezik
- Szabálykövető és precíz
- Képes az önálló szakmai munkavégzésre
- Megbízható
- Jó kézügyességgel rendelkezik
- Kreatív
- Felelősségteljes személyiség
- Empatikus
- Kivételes a térlátása és az esztétikai érzéke
Speciális rokonszakmák és szakképesítések:
- Optikaitermék-készítő
- Ortopédiai műszerész
Kiknek ajánlott?
Az optikus szakma ideális választás azoknak, akik érdeklődnek az optika világa iránt, szeretnek emberekkel foglalkozni, és kíváncsiak a szakma folyamatosan fejlődő trendjeire. Az optikusok nemcsak látásjavító eszközöket készítenek, hanem személyes kapcsolatokra építve segítik ügyfeleiket az optimális optikai megoldások kiválasztásában.
Mennyi időbe telik a képzés?
2 év (felnőtteknek rövidebb). Az optikus szakma az egészségügy ágazat képzése.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát.