Új szintre lép a debreceni szakképzés

Szerző: | 2025. március. 24. | Iskolák

A Debreceni Szakképzési Centrum új Gépjárműipari Innovációs Központja modern, inspiráló környezetet biztosít a diákok számára, segítve őket szakmai fejlődésükben és továbbtanulásukban. Az intézményt március 21-én adták át, amelyben három szakképző iskola 150 hallgatója tanulhat a legkorszerűbb eszközök segítségével.

Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára kiemelte, hogy a szakképzés reformja három pilléren nyugszik. Inspiráló tanulási környezet, diákok és oktatók motivációja, valamint a megújult ösztöndíjrendszer és munkahitel bevezetése. Az oktatók bére jelentősen nőtt, ami hozzájárul a képzés minőségének javításához.

Az intézmény megnyitása része a kormány által finanszírozott 21. Századi Szakképző Programnak, amely 34 intézmény fejlesztését támogatja. Az elmúlt évek eredményei már jól láthatók: a szakképzésből felsőoktatásba jelentkezők száma 57 százalékkal nőtt, és a magyar diákok kiemelkedő eredményeket értek el nemzetközi szakmai versenyeken.

Szilágyi Sándor, a Debreceni Szakképzési Centrum főigazgatója elmondta: a mintegy 2500 négyzetméter területű központot csaknem 100 millió forintból fejlesztették. Az épület a centrum három szakképző iskolája 150 hallgatójának biztosít lehetőséget a tanulásra, fejlődésre a gépjárműiparban.

A létrehozott Gépjárműipari Innovációs Központban a tanulók a járműipari képzések szervízfolyamatait sajátíthatják el korszerű, életszerű körülmények között. (Kép forrása: Debreceni szakképzési Centrum)

Papp László polgármester hangsúlyozta, hogy Debrecen hagyományosan erős oktatási központ, amely mára egy dinamikusan fejlődő gazdasági térséggé vált, különös tekintettel a járműiparra és az elektromobilitásra. Az új központ jelentős lépés a város és a régió munkaerőpiaci utánpótlásának biztosításában.

Kiemelte, hogy az intézményben 11 gépjármű típust ismerhetnek meg a diákok, átfogó képet kapva szinte minden forgalomban lévő motorral szerelt járműről, miközben számos diagnosztikai oktatástechnológiai szemléltető eszköz segíti a képzést.

Borítókép forrása: Debreceni Szakképzési Centrum

A szerzőről:

Oláh Erika
Széleskörű tapasztalatot szerzett a hazai oktatási rendszer működéséről. Részt vett az oktatás, a szakképzés területeinek fejlesztésében. Kiemelten fontosnak tartja a továbbképzéseket, a gyermekkori fejlesztéseket, a készségek fejlesztését. Elhivatott abban, hogy az oktatásban résztvevők olyan gyakorlati tudást szerezzenek, amelyet a mindennapi tevékenységeik során alkalmazni tudnak. Mottója: Közös jövőnk alapja a ma gyermekeinek fejlesztése.

Promó

Promó

Kövess minket