A vidéki egyetemeken a közösség sokkal összetartóbb – diákinterjú Beőr Anett-tel

Szerző: | 2025. április. 27. | Iskolák

Ez a cikk eredetileg a 2024-es UNI in&out nyári kiadványában jelent meg.

Az ötéves tanárképzés során minden félévben olyan tárgyakat tanulunk, amelyek során ténylegesen részt veszünk az iskolai gyakorlatokban – mondta a 21 éves Beőr Anett, aki az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen a biológia—történelem szakos tanár szak másodéves hallgatója.

Mi alapján döntöttél az érettségi előtt, merre tanulj tovább?

Az volt az alapvető szempontom, hogy az egyetem milyen közel van az otthonomhoz, mert elsődleges volt számomra, hogy könnyen haza tudjak járni a barátokhoz és a családhoz. Emellett fontos volt, hogy hol kínálnak tanárképzést, és hallottam, hogy az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen van ilyen lehetőség.

Mennyire hasznosítható, mennyire gyakorlatias?

Mind a kettő igaz rá. Az ötéves tanárképzés során minden félévben olyan tárgyakat tanulunk, amelyek során ténylegesen részt veszünk az iskolai gyakorlatokban, és kint vagyunk iskolákban a gyerekek között.

Mit gondolsz, mekkora a jelentősége annak, hogy valaki a fővárosban, vagy vidéken szerez diplomát?

Ezen még nem igazán gondolkodtam, de elképzelhető, hogy a fővárosban szerzett diplomának nagyobb a presztízse. Ám a vidéki egyetemeken a közösség sokkal szorosabb, majdnem mindenki ismeri egymást, és a tanárok is személyesebben viszonyulnak hozzánk, nem csupán  sorszámokként kezelnek bennünket. Ezáltal könnyebb kapcsolatokat kiépíteni, megismerni másokat, és könnyebben tudjuk azt is, hogy kit  kell keresni a kérdéseinkkel.

Mit gondolsz a munka melletti tanulásról?

Ennek a lehetősége nagyon változó lehet, a választott szaktól függően. Például a tanári mellett nehéz lenne dolgozni, mivel a képzés sok időt  és energiát igényel, olyan, mintha három BSc-képzést végeznénk párhuzamosan, hiszen két szakpárt és pedagógiát is tanulunk, így nekem nem jut időm munkát vállalni.

Sportolsz?

Rendszeresen táncolok egyetemi rendezvényeken, otthon pedig saját testsúlyos edzéseket végezek, amiket ingyenes YouTube-videók  segítségével követek. Nagyon szeretek sportolni.

A szerzőről:

Szakmát Szerzek
A Szakmát Szerzek! szerkesztőségének célja a hazai szakképzés presztizsének valós erősítése, például sikertörténetekkel, tudományos elemzésekkel a témában. A weboldalon helyet kapnak a szakképzést érintő aktualitások, hírek, valamint a friss kutatási eredmények ismertetései, munkaerőpiaci adatok egyaránt.

Promó

Promó

Kövess minket