Az elméleti és gyakorlati képzést is biztosító ács képzőközpont révén fiatalok és felnőttek is elsajátíthatják az építőipari szakma fogásait.
Egy év alatt épült meg a jelenleg 26 tanulót oktató, 563 négyzetméteres ács képzőközpont
– közölte a március 17-i megnyitóünnepségen az intézmény alapító igazgatója.
Piltman Miklós elmondta, hogy az ács képzőközpont mintegy 240 millió forintos beruházásból valósult meg, amiből 146 millió forint tett ki az állami támogatás.
Elősegítheti a generációváltást a szakmában
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter az egész régió sikerének nevezte a nagyvázsonyi ács képzőközpont létrejöttét, amelynek küldetése, hogy megtörténhessen a generációváltás a szakmában.
A képzőközpont létrejöttéhez az állami támogatás mellett szükség volt az önkormányzat által biztosított segítő keretre, valamint azokra a fiatalokra is, akik fogékonyak a szakma iránt – mondta a miniszter az MTI beszámolója szerint.
Erősödik a duális képzés
Pölöskei Gáborné, a Kulturális és Innovációs Minisztérium helyettes államtitkára elmondta, hogy a 2019-ben született szakképzési törvény nyomán megújulhat az ágazat, ehhez azonban a vállalkozók akarata elengedhetetlen. A törvény jó keretet ad a változtatáshoz, melynek során az elavultat felváltja az újszerű, korszerű tartalom – fűzte hozzá.
Mint mondta, az ágazati képzőközpontok által erősödik a duális képzés, fontos változásnak nevezte, hogy a tanulók munkaszerződéssel dolgoznak a vállalatnál a képzés égisze alatt.
A készségek éve lehet 2023
Pár napja írtunk arról, hogy a készségek, vagyis a szaktudás évévé tenné 2023-at az Európai Bizottság. A brüsszeli javaslat nemcsak egyfajta kommunikációs kampányról szól, hanem annak értelmében több uniós pénzügyi forrást kapna a szakképzés az EU-ban.