Az ELTE a magyar felsőoktatás, a tudomány és az egyetemi bázisú innováció zászlóshajó-intézménye, amely nemzeti értékként generációról generációra dinamikusan bővíti minőségi tudásvagyonát. Páratlan nemzetközi beágyazottsága révén a hazai tudományosságban a nemzetközi mércét képviseli, a hazai kutatások sikeres nemzetközi becsatornázásával pedig az ország tudományos tekintélyét erősíti.
Amellett, hogy a legkiválóbb hallgatóknak biztosítja az egyetemi képzés minőségi kereteit, a kutató- és tudományegyetemi tevékenység teljes spektrumát magában foglalja, a felfedező kutatástól az innovációs hasznosulásig.
Szinte valamennyi tudományterületet lefedő felépítése bőven ad módot a mára elkerülhetetlen interdiszciplináris kutatásokra is. Mindennek köszönhetően kiemelkedő társadalmi, gazdasági, technológiai kutatási eredményeket tud felmutatni.
Az ELTE összetett intézmény
Az ELTE különösen összetett intézmény, így a tudományos és innovációs eredmények az interdiszciplinaritáson túl is komplex rendszerben keletkeznek. Megjelennek egyéni kutatási programokban, kutatócsoportokban, az egyes karok fejlesztési prioritásaiban, kiválósági és kompetencia-központokban, nemzeti laboratóriumokban, vállalati együttműködésekben, nemzetközi kooperációkban, nemzetközi pályázatokban, iparági programokban, intézményen belüli együttműködésekben. Ez a sokszínűség is biztosítja a kiválóságra törekvést, a versenyképesség fenntartását, az eredmények társadalmi és gazdasági hasznosíthatóságát.
Kiemelkedő innovációs teljesítmények
Az egyetemen kiemelkedő teljesítmények születnek a természettudományok és az informatika területén éppúgy, mint a társadalom- és bölcsészettudományok, valamint a pedagógusképzés terén. Itt jött létre például a világraszóló gyógyszerfejlesztő EvolVeritas és a Motorpharma, a mikrobiológiai diagnosztikával foglalkozó FIEK, a Covid ellen is küzdő Pharmalab, a drónrajok ipari és szórakoztatóipari hasznosításával foglalkozó CollMot. A Központi Kutató és Ipari Kapcsolatok Centrum a legmagasabb szakmai színvonalon nyújt egyedi laboratóriumi szolgáltatásokat piaci szereplők részére.
Érdekel a technológia? A digitalizáció friss trendjei? Ez az anyag teljes terjedelmében megtalálható az alábbi, fent már említett, a Siemens Zrt. fő támogatásával elkészült kiadványunkban is!
Itt megtalálod továbbá a STEAM képzési területek listáit is. Benne van az innovációhoz kapcsolódó képesítések, szakmák, a top középiskolák listája is!
Nézz bele az innovációs kiadványunkba, amit nyomtatott verzióban most meg is vásárolhatsz!
UNIside ipari digitalizációs kiadvány
Innovációs ökoszisztéma szereplőit is támogatják
Az ELTE a nemzeti innovációs ökoszisztéma szereplőit is támogatja abban, hogy a társadalmi innovációk területén magasabb szintre léphessenek. E küldetést vállalta fel az Egyetem a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (TINLAB) létrehozásával és vezetésével, vagy az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT CCSI) egész Európán átívelő kulturális és kreatív ipari innovációs közösségében való részvételével. A társadalomtudományos fejlesztések terén egyebek mellett példaértékű az autizmussal, inklúzióval, közösségépítéssel, örökségvédelemmel, digitalizációval kapcsolatos elméleti és gyakorlati munka is.
Az egyetemnek egyedülálló eredményei vannak a harmadik generációs kutatóegyetemi modellben léerejövő ökoszisztéma területén is. Az Informatikai Kar körüli sokoldalú együttműködési erőtérben hangsúlyosak a kvantumkommunikációval, gépi tanulással, robotikával, önvezető járművekkel és a geoinformatika területén végzett kutatások, az EIT Digital Budapest Node egyik meghatározó nemzeti partnere is az ELTE. Modellértékű az ELTE-s vezetésű Szoftver- és Adatintenzív Szolgáltatások Kompetencia Központ.
Támogatják a Mesterséges Intelligencia Koalíciót
Az ELTE fontos szerepet vállal a mesterségesintelligencia-ipar fejlesztésében. A technológiai fejlesztések mellett a szabályozási kérdések tisztázása körében nemzetközileg is értelmezhető tevékenységet végez, valamint erősen támogatja a Mesterséges Intelligencia Koalíció munkáját.
Az innovációban elért sikerekhez nagyban hozzájárul, hogy az egyetem az innovációs szemléletformálást is kiemelten kezeli: számos eszközzel megtámogatott célja az eredményorientált technológiatranszfer megteremtése, az üzleti szemléletmód és vállalkozási kultúra meghonosítása, az egyetemi tudományos eredmények üzleti hasznosításának elősegítése. A kutatók és a hallgatók által is elérhető innováció- és ku- tatásmenedzsment-képzéseket szervez, minden olyan témakört felölelve, amely szükséges az innovációs projektek megvalósításához. Az innovátorokat tevékenységük adminisztratív folyamataiban egyetemi innovációs menedzserek segítik, a hallgatói innovációt egyedi ötletpályázatok, hackathonok, pitchversenyek ösztönzik.
Érdekel a technológia? A digitalizáció friss trendjei? Ez az anyag teljes terjedelmében megtalálható az alábbi, fent már említett, a Siemens Zrt. fő támogatásával elkészült kiadványunkban is!
Itt megtalálod továbbá a STEAM képzési területek listáit is. Benne van az innovációhoz kapcsolódó képesítések, szakmák, a top középiskolák listája is!
Nézz bele az innovációs kiadványunkba, amit nyomtatott verzióban most meg is vásárolhatsz!
UNIside ipari digitalizációs kiadvány