Aki csinos frizurára vagy egy csodás hajfonatra vágyik, vagy csak szeretne kicsit spórolni a havi fodrász költségen érdemes ellátogatnia a Kiscelli Múzeumba. Június 24-én a múzeumok éjszakáján fodrászkiállítással, frizurabemutatóval és hajszépségversennyel várják a látogatókat. A hajszépségverseny dobogós nyertesei az élmények mellett értékes nyereményeket is haza vihetnek.
A látogatóké lesz a főszerep
Június 24-én nyílik a Kiscelli Múzeum időszaki kiállítása, amely a szépségipar fejlődésének állomásait mutatja be. A látogatók megismerhetik a szépségipar fejlődésének korszakait és hogy a különböző gazdasági-, társadalmi elvárások, hogyan hatottak a fodrász szakma alakulására. A különleges kiállítás a haj és az arcszőrzet gondozásának társadalomtudományi, muzeológiai feltárására is kísérletet tesz. A jólfésültség története – Fodrászipari forradalom Budapesten című kiállítás többek arra is választ keres, hogy hogyan váltak jól fésültté a fővárosiak az elmúlt 150 évben?
Hajszépségverseny a fonott fantázia jegyében
A délután kezdődő hajszépségverseny mindenki számára nyitott. Az érdeklődők egy otthon készített, fonott hajfrizurával nevezhetnek a versenyre. A három legszebb frizura tulajdonosa értékes Sensus ajándékcsomagot nyer. Azok a látogatók, akik másokkal készíttetnék el a csodás frizurát, a Tárnoky Fodrásziskola diákjainak közreműködésével lehetőséget kapnak rá, a fodrász- és borbélybemutató után.
A Tárnoky Fodrásziskola növendékei révén érdekes fonásmódszerekkel is megismerkedhetnek a látogatók. A bemutató keretében az egyszerűen elsajátítható frizuráktól az extrém viseletekig, a hagyományos fonásoktól a színes tincsekkel, tollakkal megbolondított hajkölteményekig számos technika látható lesz fodrász- és borbélybemutatón.
Járnak fodrászhoz a fodrászok?
A Vénusz hullámaitól Erzsébet királyné hajkoronájáig című tárlaton pedig az évszázadok legjellemzőbb frizuráit ismerhetik meg a látogatók. Az est folyamán a fodrász-szakmáról kerekasztalbeszélgetést is rendeznek Szabó Zsuzsanna történész, kurátor, Fátrai Krisztina, Hajas László, Péter Maya, Szécsényi István mesterfodrászok, Sommer Katalin színházi és filmes fodrász, parókakészítő, és Marosi József gyűjtő részvételével.
A kerekasztalbeszélgetés résztvevői elárulják, pályafutások legemlékezetesebb pillanatait, ki miért lett fodrász. Miért vonzó ez a szakma és fény derül arra is, hogy járnak-e fodrászhoz a fodrászok?
Az alkotóműhelybe látogatók pedig a fodrásztörteneti kiállítás fotóinak feldolgozásába és újrahasznosításába kapcsolódhatnak be vagy akár képeket alkothatnak fényképezőgép nélkül. A foglalkozáson frizura varrásra és hímzésre is lehetőség lesz a Kiscelli Múzeumban, június 24-én a 21. alkalommal megrendezett Múzeumok éjszakáján.
Tudod, hogy mivel ápolta Erzsébet királyné csodás hajkoronáját? Teszteld a tudásod a történelmi szépségkvízben!
Ez is érdekelhet – Digitális vállalkozói ismeretekkel készíti fel tanulóit a BKSzC Szépészeti Technikum