A húsipari technikus munkájának köszönhetően biztonságos húsok és húsipari termékek jutnak el a vásárlókhoz. A technikus feladatai közé tartozik az alapanyagok átvétele, minőségi vizsgálata és feldolgozása, valamint a késztermékek minőségének ellenőrzése és csomagolása.
A munka során felügyeli a gyártási folyamatokat is, és részt vesz az eszközök, gépek és gépsorok karbantartásában és üzemeltetésében.
A húsipari technikusnak kiemelt szerepe van az élelmiszerbiztonság fenntartásában, és a minőségbiztosítási feladatokban is aktívan részt vesz. Emellett megszervezi az üzem víz- és energiagazdálkodását, és felügyeli a személyi és üzemi technológiai higiéniát. A szakma magas szintű szakmai tudást igényel, és a technikusnak jó áttekintő- és irányítóképességgel kell rendelkeznie a gyártási folyamatok hatékony és biztonságos vezetése érdekében. A húsipari technikusoknak tehát felelősségteljes és változatos munkakörnyezetben kell helytállniuk az élelmiszeripari területen.
Milyen az ideális szakember?
- Jól fejlett színlátással és ízérzékeléssel rendelkezik
- Szabálykövető
- Csapatjátékos, de önálló munkavégzésre is alkalmas
- Megbízható, precíz és pontos
- Felelősségteljes
Speciális rokonszakmák és szakképesítések:
- Hentes és húskészítmény készítő
- Kistermelői élelmiszer-előállító
Kiknek ajánlott?
A húsipari technikus szakma minden fiatal számára ajánlott, aki érdeklődik a húsok feldolgozásának folyamata, és szeretne részt venni a hagyományos és korszerű húskészítmények előállításában. Ez a szakma ideális választás minden olyan személy számára, aki érzi magában a vágyat, hogy a húsiparban dolgozzon, és érdeklik az élelmiszeripari folyamatok, valamint a húsiparban alkalmazott technológiák és gépek.
Mennyi időbe telik a képzés?
5 év (felnőtteknek rövidebb). A húsipari technikus az élelmiszeripar ágazat képzése.
A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát.