Női tulajdonú vállalkozásokat díjazott a Visa

Szerző: | 2023. június. 21. | Munka

A grafikán egy nő látható, mellette bankjegyek, meg növekedést bemutató grafikonok

Első alkalommal díjazott női tulajdonú vállalkozásokat a Visa Magyarországon. A Visa She’s Next elnevezésű pályázaton az öt győztes egyenként 2 millió forintos támogatást és egyéves mentorációt nyert el. A pályázatot márciusban hirdette meg a Visa, és közel négyszáz vállalkozás adott be pályázatot. A jelentkezők 87 százaléka mikrovállalkozás volt.

A Visa 2020-ban kötelezettségvállalást tett 50 millió kis- és középvállalkozás digitalizálására. Emellett a nők gazdasági fejlődésének elősegítése érdekében életre hívta a Visa She’s Next programot, amely keretében az elmúlt három évben már több mint 2,8 millió dollárt fordított több mint 260 női vállalkozó támogatására és mentorálására világszerte. A kezdeményezéshez 2023 tavaszán csatlakozott Magyarország és Szlovákia.

A grafikán egy nő tart előadást két beosztottnak
Az öt győztes pályázó egyenként 2 millió forintos támogatást és egyéves mentorációt nyert el(Fotó: 123rf.com)

Visa She’s Next pályázat

2023. június 15-én ült össze a szakértőkből és vállalkozókból álló zsűri, akik a 10 döntős pályázó koncepcióját és üzleti tervét hallgatták meg, és ez alapján választották ki az öt győztest, amelyek ABC sorrendben az alábbiak voltak:

  1. Az egyik nyertes a Fajszi Paprika Manufaktúra lett, ami már 1990 óta foglalkozik magyar gazdaságból származó kézműves fűszerpaprika termesztésével és feldolgozásával. A cég a nyereményét elsősorban eszközfejlesztésre, az üzemméret növelésére és egy üvegház kialakítására fogja felhasználni.
  2. Szintén győztes lett a Fatipli Műhely, amely egyedi bútorok gyártásával foglalkozik. A vállalkozás elsődleges célja a műhely gépparkjának fejlesztése, valamint egy elsősorban nőknek szóló famegmunkáló és bútorkészítő workshop program elindítása.
  3. A Kitec Educations a projektalapú oktatást népszerűsíti. Az anyanyelvi tanárok alkotta nemzetközi csapat a támogatást a ‘Green Farm’ Oktatási Központ megteremtésére szeretné fordítani. Terveik szerint ez az öko szemléletű oktatókert lehetővé tenné, hogy a gyerekek a nyelvi ismeretek mellett kézzelfogható tapasztalatokat szerezzenek a fenntarthatóság és környezetvédelem témájában.
  4. A negyedik győztes a PregHello mobilapplikáció lett, amely azzal a céllal készült, hogy megkönnyítse a kismamák mindennapi életét, illetve hogy a szülés utáni időszakban is hasznos információhoz jussanak a családok. A pályázati támogatást a fejlesztők a felhasználói felület bővítésére kívánják fordítani.
  5. Végül a Seed Bonbon Handmade pályázata is győzött. A vállalkozás ültethető magbonbonokat és magpapírokat készít irodai papírok újrahasznosításával. Ezek a termékek környezetbarát ajándékként használhatók fel, mert növénymagokat rejtenek magukban. A támogatást a cég a nemzetközi piacra lépéshez, és az ezzel járó logisztikai kihívások leküzdéséhez szeretné felhasználni.

(MTI)

Ha érdekelnek a kifejezetten nőknek szóló programok, akkor jövőre mindenképp vegyél részt a Lányok Napja rendezvényen, amelyről korábban írtunk cikket, amit itt olvashatsz el.

A szerzőről:

Kisanyik Tímea
Újságíró-szerkesztő. Sokéves szakképzési területen szerzett munkatapasztalattal rendelkezik, korábban a feladatai közé tartozott a szakmák népszerűsítése. Újságíróként elhivatottan támogatja azt a célt, hogy a szakképzéshez és a felnőttképzéshez kapcsolódó információk minél több emberhez jussanak el. Szereti a sikertörténeteket, amelyek inspirálóak mások számára, a jövő oktatásához tartozó – akár digitális – fejlesztéseket, amelyek könnyebbé tehetik a munkavégzést. Figyelemmel kíséri a magyar és nemzetközi trendeket, valamint a szakmai versenyeket, rendezvényeket.

Nyereményjáték

Promó

Promó