A szakképzés intézményrendszerének átalakítása, a technikumok megjelenése lehetőséget teremtett arra, hogy a képzések befejeztével, jó tanulmányi eredménnyel egyenes út vezessen a diákok számára a szakképzésből a felsőoktatásba – mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) szakképzésért felelős helyettes államtitkára pénteken Dunaújvárosban.
Pölöskei Gáborné a Dunaújvárosi Egyetem diplomaátadó ünnepségén arról beszélt, hogy a szakképzés integrálásával egyre több szállal kapcsolódik az egyetem a szakképzéshez. Hozzátette, hogy a technológiai fejlődésnek köszönhetően új szakmák jelennek meg, a munkakörök átalakulnak és egyre nagyobb szükség lesz a minőségi munkaerőre – adta hírül az MTI.
„A most diplomát szerzőknek fel kell készülniük az egész életen át tartó tanulásra, folyamatosan és állandóan frissíteniük kell tudásukat” –
fűzte hozzá Pölöskei Gáborné.
A helyettes államtitkár elmondta, hogy a munkaerőpiacon egyre fontosabb a kreativitás és az együttműködés. A magyar munkavállalók foglalkoztathatósága és munkaerőpiaci esélyei jórészt azon múlnak, hogy meg tudnak-e felelni a változó korszak elvárásainak. Az elkövetkező években dől el, hogy a magyar munkavállalók, különösen a fiatalok, milyen szerepet tudnak betölteni, illetve elfoglalni a munkaerőpiacon – tette hozzá.
Nemrég beszámoltunk arról, Hankó Balázs a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára Vácon, az Apáczai Csere János-díjak és az Oktatói Szolgálati Emlékérmek átadásakor kiemelte, hogy az idén 74 százalékkal emelkedett a technikumokból felsőoktatásba jelentkezők száma.