Erősáramú elektrotechnikus szakma leírása

Szerző: | 2023. november. 28. | Elektronika és elektrotechnika

A képen erősáramú elektrotechnikus látható vezetékek ellenőrzése közben.

Az erősáramú elektrotechnikus elsősorban üzemi energetikai, informatikai, vezérlési és jelátviteli hálózatok kiépítésével, üzemeltetésével foglalkozik, és figyelemmel kíséri a vállalat villamosenergia-gazdálkodását.

Az erősáramú elektrotechnikus feladatai

Feladatkörébe tartozik az alkalmazott irányítástechnikai, valamint hajtástechnikai installáció kezelése, összeállítása és üzemeltetése is.

Feladata lehet nemcsak hagyományos, de az okosotthonok és üzemek telepítése, programozása is, tehát képes  épületek erős- és gyengeáramú szerelését, érzékelők, jeladók szerelését, üzembe helyezését, alapszintű programozását elvégezni.

A villanyszerelők tudásanyagát is ismerve együttműködik e szakterület munkatársaival, alapszintű villanyszerelői feladatokat végez.

Egyszerű villamos kapcsolási rajzot készít és értelmez, kiválasztja és beköti a mérőműszereket, majd a szükséges méréseket el is végzi. A világítástechnikai hálózatok létesítése mellett motorvezérlések, villamos gépek és berendezések, transzformátorok telepítésére, üzembe helyezésére és üzemeltetésére is képes.

Az ideális szakember:

  • Jó szemmértékkel, tér- és színlátással rendelkezik
  • Logikai és rendszerszintű gondolkodás jellemzi
  • Kiváló a kézügyessége
  • Csapatjátékos, de képes az önálló munkavégzésre is
  • Jó problémamegoldó
  • Műszaki érdeklődésű

Speciális rokonszakmák:

Kiknek ajánlott az erősáramú elektrotechnikus szakma?

Az erősáramú elektrotechnikus szakma olyan fiatalok számára ajánlott, akik érdeklődnek a számítástechnika és az elektronika, az okoseszközök folyamatosan változó világa iránt, és változatos feladatokkal teli komoly szakmai jövőt akarnak építeni. A szakma megszerzése ajánlott azok számára is, akik nyitottak a felsőfokú tanulmányok elvégzésére.

Mennyi időbe telik a képzés?

A képzés ideje 5 év (felnőtteknek rövidebb lehet). Az elektronika és elektrotechnika ágazat képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Aki szeretne továbbtanulni, a felsőoktatásban például villamosmérnöki alapképzésben teheti meg.

A szakma leírása tájékoztató jellegű, részletes és szakszerű leírásért kérjük keresd fel az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. (IKK) weboldalát.

Nyereményjáték

Promó

Promó